MFD Veselības grupa piedāvā jaunākās paaudzes intradermālo vakcīnu pret gripu

2010. gada 8. oktobris – MFD Veselības grupa piedāvā izsargāties no gripas, veicot jaunākās paaudzes profilaktisko vakcinēšanos.

Gripa ir akūta un sevišķi lipīga elpošanas orgānu infekcijas slimība, kas katru gadu kļūst par nāves iemeslu diviem miljoniem cilvēku. Izplatās tā gaisa pilienu veidā, tādējādi iegūt to var atrodoties šķaudoša slimnieka 6 metru rādiusā, kā arī pieskaroties inficētiem priekšmetiem.

Slimība sākas pēkšņi. Strauji paaugstinās temperatūra, parādās drudzis, sāpes kaklā, kaulos, muskuļos un acu ābolos, sauss klepus, pazūd ēstgriba.

Paši bīstamākie ir iespējamie gripas sarežģījumi, piemēram, pneimonija, bronhīts, Reja sindroms (akūta aknu slimība), miokardīts un perikardīts (sirds muskuļu iekaisums), miozīts (muskuļu iekaisums), mielīts (mugurkaula smadzeņu iekaisums) un pat meningīts.

Pēc gripas bieži var novērot tādu hronisku slimību paasinājumu, kā bronhiālā astma un hronisks bronhīts, sirds un asinsvadu darbības traucējumi, vielmaiņas traucējumi, nieru slimības un citas.

Lai izvairītos no saslimšanas ar gripu un tās komplikācijām, ārsti rekomendē vakcināciju, kā vienu no visefektīvākajiem pasargāšanās veidiem, jo pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem 80% vakcinēto ar gripu nesaslimst, bet 20% pārcieš gripu vieglā formā bez komplikācijām.

Vakcinācija ir īpaši ieteicama cilvēkiem, kas strādā apkalpojošajā sfērā, daudz laika pavada slēgtos kolektīvos, ceļo uz ārvalstīm, kur konstatēta paaugstināta saslimstība ar gripu.

MFD Veselības grupa piedāvā jaunākās paaudzes pretgripas vakcīnu IDflu. Mikroinjekcijas sistēmai zemādas ievadīšanai ir tikai 1,5 mm gara un ļoti plāna adata, kā arī 5 reizes mazāka preparāta deva.

Klīnisko pētījumu gaitā, kuros piedalījās vairāk nekā 7000 pieaugušo (vecāki par 18 gadiem) un vecāka gada gājuma cilvēku (vecāki par 60 gadiem), tika pierādīta vakcīnas drošība un imunoloģiskā efektivitāte atbilstoši Eiropas Zāļu aģentūras (EMEA) prasībām.

Pretgripas vakcīna IDflu ir pieejama visās MFD Veselības grupas filiālēs par Ls 10,00. Ir pieejama arī standarta vakcīna Vaxigrip par Ls 5,00 – 6,00. Optimālākais vakcinēšanās laiks ir oktobra vidus.

Tālrunis uzziņām: 67 13 13 13 (MFD Veselības centrs "Dziedniecība", http://www.mfd.lv) un 67 13 13 16 (MFD Veselības centrs "Pārdaugava", http://www.mfd-pardaugava.lv)
 


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 40 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā astoņdesmit tūkstošiem pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus. Sīkāku informāciju var iegūt www.mfd.lv vai pa tālruni 67255823.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: