2009. gada 03. novembrī MFD Veselības centrs, atbalstot Pasaules Diabēta dienu, piedāvā bezmaksas procedūras cukura diabēta riska faktoru noteikšanā

Pasaules Diabēta diena ir pasaules mēroga globāla kampaņa sabiedrības informēšanai par cukura diabēta pazīmēm, riska faktoriem, komplikācijām un ārstēšanas iespējām. Pasaules Diabēta dienu pasludināja Starptautiskā Diabēta Federācija (International Diabetes Federation) un to katru gadu atzīmē 14. novembrī.

MFD Veselības centrs, iesaistoties un atbalstot Pasaules Diabēta dienu, š.g. 3. novembrī no plkst. 14.00 līdz 19.00 aicina uz bezmaksas cukura diabēta riska faktoru noteikšanu MFD Veselības centra Arodveselības dienestā, Rušonu ielā 15, Rīgā. Sīkāka informācija pa tālruni 67131313, 67250340.

Šajā dienā iedzīvotājiem bez maksas tiks veikta:

  • cukura līmeņa noteikšana asinīs;

  • asinsspiediena mērīšana;

  • ķermeņa svara, tauku daudzuma noteikšana ķermenī.

Interesentiem papildus tiks parādīta filma „Svarīgākais par cukura diabētu”, kā arī būs iespējams saņemt informatīvos materiālus par to, kā sadzīvot ar cukura diabētu.

Cukura diabēts ir hroniska slimība, ko raksturo virs normas paaugstināts glikozes līmenis asinīs. Cukura diabēta pacienta aizkuņģa dziedzeris insulīnu neizdala, vai arī tas netiek organismā racionāli izmantots.

Pasaulē ar cukura diabētu slimo vairāk nekā 246 miljoni cilvēku, Latvijā – 54 000 cukura diabēta pacientu. Saslimstība ar diabētu pieaug visā pasaulē, arī Latvijā. Saslimstības pieauguma cēloņi ir mazkustīgs dzīvesveids un neveselīgi uztura ieradumi. Domājams, ka patiesībā cukura diabēta pacientu skaits Latvijā varētu būt pat 2 reizes lielāks, jo bieži vien diabētu diagnosticē novēloti.

Precīzi cēloņi, kas izraisa diabētu, vēl joprojām nav zināmi. Uzskata, ka vairumā gadījumu ir iesaistīti gan iedzimtības, gan apkārtējās vides faktori. Cukura diabēta galvenie simptomi ir slāpes, bieža urinēšana, arī naktīs, izteikts nespēks, apetītes pārmaiņas, neskaidra redze, neizskaidrojams ķermeņa svara zudums, nieze, lēna brūču un iekaisumu dzīšana, nejūtīguma vai durstīšanas sajūta rokās un pēdās, izsitumi uz ādas, furunkuli, slikta dūša, vemšana. Ja pacientiem ir kāds no uzskaitītajiem simptomiem vai arī kāda cita iemesla dēļ ir aizdomas, ka varētu būt cukura diabēts, noteikti jāgriežas pie ārsta.

„Cukura diabēts mūsdienās ir bieži sastopama slimība. Saskaroties ar cilvēkiem, bieži vien nākas dzirdēt maldīgus un nepareizus uzskatus par cukura diabētu, tā attīstību un iespējamiem sarežģījumiem slimības laikā. Cilvēki parasti pret diabētu izturas ar noliedzošu attieksmi, neveltot nepieciešamo vērību tā ārstēšanai un kontrolei, jo šīs slimības gadījumā bieži vien nav spēcīgas sāpes vai citi izjūtami nopietni simptomi. Taču, ilgstoši slimojot, augstais cukura līmenis asinīs atstāj graujošu efektu uz gandrīz visu organismu” stāsta MFD Veselības centra endokrinoloģe Tatjana Kuplā.

Cilvēkiem ar cukura diabēta simptomiem būtu jāveic glikozes līmeņa pārbaude asinīs. Šāda pārbaude vienu reizi trijos gados būtu jāveic ikvienam cilvēkam pēc 45 gadu vecuma, bet cilvēkiem ar cukura diabēta riska faktoriem (piemēram, ar lieku ķermeņa svaru, paaugstinātu asinsspiedienu) pārbaude jāveic vienu reizi gadā.

Papildus informācija par MFD Veselības centra medicīnas pakalpojumiem un diagnostikas iespējām – Internetā: www.mfd.lv


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 40 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā astoņdesmit tūkstošiem pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus. Sīkāku informāciju var iegūt www.mfd.lv vai pa tālruni 67255823.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: